JAK ZABEZPEČIT BYT?

Vstupní bezpečnostní dveře jsou a vždy budou hlavní branou do našeho soukromí, ve kterém bychom se měli vždy cítít v bezpečí. K tomu nám může výrazně pomoci správné zabezpečení bytu.
Tím základním zabezpečením jsou kvalitní a certifikované bezpečnostní dveře. Vždy vybírejte bezpečnostní dveře certifikované českou státní zkušebnou minimálně ve druhé bezpečnostní třídě s příslušenstvím minimálně ve stejné, nebo vyšší třídě – tedy bezpečnostní kování a vložka. Velmi důležitou certifikovanou vlastností vstupních bezpečnostní dveří je protipožární odolnost, která musí být minimálně 30 minut. V neposlední řadě je dobré myslet i na kvalitní a poutavý design přesně podle vašich představ.
Optimální zabezpečení domácnosti by ovšem nemělo končit pouze u dveří. Na okna doporučujeme instalaci bezpečnostních fólií, zejména pokud bydlíte v přízemí. Dům i byt pak doporučujeme zabezpečit společně s bezpečnostními dveřmi také elektronickým zabezpečovacím systémem pro komplexní zabezpečení celé domácnosti.