Karviná, ulice Želazného

 

Realizovali jsme

V BD Želazného jsme realizovali 22 dveří do původních zabetonovaných zárubní. Práce trvali 7 pracovních dní.

Dveře byli v celém domě v jednotném dekoru. Nájemníci zvolili velmi oblíbený a dnes i v oblasti nábytku moderní dekor CPL 3D Dub Bardolíno.

Původní zárubně byli kompletně zrenovovány a nově natřeny. Zárubně natíráme vždy tak jak si to zákazníci přejí. Zákazníci se v tomto případě dohodli na barevném kontrastu zárubní a dveří.

Dveře jsou osazeny ocelovým oboustranným bezpečnostním štítem s ocelovým hranolem proti vypáčení. Štít je sešroubován skrz dveře šesti masivními šrouby a z obou dílů štítu tak vytvoří sendvičové zpevnění dveřního křídla kolem jejich nejslabšího místa v oblasti zadlabacího zámku. Ocelový hranol pak důkladně vyplňuje mezeru mezi zárubní a dveřním kováním přesně v místech, kde zloději nejčastěji vkládají páčidlo.

Ke každým dveřím jsme vyhotovili masivní dřevěný práh na míru. Každý práh byl důkladně zatmelen a nalakován bezbarvým vysoce odolným lakem.

Zadlabací zámek v naších dveřích je osazen pojistkou proti zabouchnutí a třemi masivními jistícími čepy, každý o průměru 12 mm.

Do každých dveří byly nainstalovány bezpečnostní cylindrické vložky v té nejvyšší 4. bezpečnostní třídě. Ke každé vložce je v sadě 5 ks klíčů a bezpečnostní karta. Vložka je chráněna národním bezpečnostním úřadem v Praze.

Zpevňující ocelové kování na zárubeň je doplněno o nejpevnější řetěz na Českém trhu kovaným způsobem již z výroby. Toto kování je namontováno sedmi masivními šrouby přímo do kovu zárubní a chrání tak původní zárubeň v případě pokusu o vykopnutí, před roztržením ztenčené části zárubně určené pro uzamykání čepů zadlabacího zámku. Řetěz je ukončen masivním ocelovým kroužkem jež nájemník před otevřením dveří cizím osobám, pohodlně nasadí na kliku.